Přehrávač MP3 (V novém okně)
Články - Články

psáno pro časopis Folk a country 9/2002


V letošním roce hned zkraje jsme byli s Lenkem a Redlem na šestinedělní cestě po Austrálii, báječné. To ten rok nemohl líp začít. Potkali jsme i roztlemené Moraváky, kteří si v té daleké cizině umějí s tamním ovocem po moravsku poradit.

Hned potom ve zbytku února jsem natočil nové CD Letadlo u Ivo Viktorina ve studiu V ve Zlíně. Nahrávala se mnou kapela pro tu příležitost poskládaná, band, který jsem si nazval počeštěně Banda, protože je to „pěkná banda“. V ní samozřejmě hrál na el. housle Vojta Kupčík, se kterým jsme dosud jezdili ve dvojici, dále pak na basu Tomáš Vunderle (dříve Bokomara), na el. kytaru Michael Vašíček (Každý den jinak, Lehká noha) a na bicí Laďa Šiška (různé brněnské formace). Toto seskupení hraje téměř na celém CD Letadlo, někde se ještě přidávají již zmínění Vlasta Redl a Jarda Lenk nebo chlapci ze skupiny Buty – na klávesy Milan Nytra, na basu Petr Vavřík. Sbory nazpívala Petra Šany Šanclová (dříve Bokomara) a Karel Macálka (Každý den jinak). V dubnu bylo smícháno a připraveno k vydání. Celkový dojem velmi příznivý, všichni s natáčením maximálně spokojeni, já zcela dojat.

Nicméně v této fázi začaly zádrhely, jak se dnes běžně stává. V řadě nachystaní vydavatelé padali jako hrušky či švestky (rovnou jsme to štosovali do beček) a začalo se odkládat. Během léta jsme hráli s celou kapelou (při živém hraní nahradil Laďu Šišku u bicích David Křetínský) nebo v trojici s Kupčíkem a Vunderlem či Vašíčkem. CD bylo na jaře rozmnoženo pouze pro muzikanty v počtu asi 15 kusů a to pálením, jak je u nás v kraji zvykem. Bohužel všechny měly stejnou vadu - jedna ze 13 skladeb končila v čase 2:41 a dále pokračovala až píseň následující. Jaké bylo naše překvapení na jednom letním festivalu, když s námi začal hlouček nadšených fanoušků zpívat jednu píseň za druhou. Odkud písně mohou znát, mi došlo až ve chvíli, kdy u jedné písně v čase 2:41 přestali zpívat.

Vyjde-li někdy toto CD s názvem Letadlo se neví, ale je možné, že to bude samonákladem někdy před vánoci. Pak k tomu bude i křestní šňůra s Bandou. Nebo to taky bude úplně jinak. Možná ho budu pouštět jen jednou ročně pro zájemce u nás při koštu.