Internetový obchod Slávka Janouška

E-shop

Život je krátký

150,00 350,00 

350,00 
250,00 
150,00 

8CD Život je krátký už je v pořadí třetí na texty básníka Jiřího Žáčka. První bylo dětské, Koťata, kdy jsem měl potřebu vymýšlet písně pro mou malou dceru a moje texty přibývaly pomalu. Druhé bylo dospělé, Učitel Žáčkovi / Žáček učiteli, kdy jsem dárek pro Jiřího k narozeninám, pár nahraných písní, rozšířil o další, které mi vznikaly z nádherných, postupně nacházených textů v jeho sbírkách. Zalíbilo se mi velmi v jeho rytmických verších, plných krásných nápadů, ale které zároveň i souzněly tematicky s tím, o čem jsem chtěl zpívat. Mám to tak, že text, pokud ho nenapíšu sám, musím v podstatě adoptovat, abych pak píseň mohl považovat za svou. A Jiří Žáček tomu začal říkat „naše písně“, což považuju za poctu.

Chtěl jsem teď konečně zase vydat CD s mými texty, ale neměl jsem ještě potřebnou sadu písní pohromadě a Jiří mi posílal další a další nové texty. Krásné texty. Neodolatelné. A když už těch nových písní zase bylo na CD, přeskočil jsem sám sebe a nahrál CD Život je krátký. Deset textů tohoto souboru lze nalézt i v poslední Žáčkově básnické sbírce rovněž s názvem Život je krátký. Příště už moje texty, ale pak další asi bude opět Žáček… už mám zas další. S tím nejde přestat. A čas se krátí.

Slávek Janoušek

 

Když porovnávám foto z roku 2016 s námi dvěma s fotkou z tohoto cédéčka, vidím, že jsme viditelně zestárli, ale při poslechu minulého a letošního cédéčka slyším, že nestárneme. Hlavně Slávek, kterému upřímně závidím jeho elán a nasazení, s nímž zvládá takový počet akcí, že žasnu. Kde bere energii a čas na koncertování po celém Česku a jak při tom fofru dokáže ještě skládat muziku? A dobrou muziku, která těm mým textíkům přidá slyšitelnou „přidanou hodnotu“. Jsem prostě rád, že jsem se se Slávkem Janouškem potkal a těším se, až si pustím nové CD s našimi novými písničkami. Slávku, díky!

Jiří Žáček

Varianta

CD poštou, MP3 ihned ke stažení, WAW ihned ke stažení

Hrají a zpívají
  • SLÁVEK JANOUŠEK – zpěv, kytara, sbory
  • JAKUB ŠIMÁNĚ – kontrabas, baskytara, el. kytara, piano, perkuse, triangl, ruchy, sbory
  • VÍT ROKYTA – elektrické kytary, akustická kytara, slide kytara, akordeon, klávesy, perkuse, zvuky
  • ROSTISLAV KOPLÍK – bicí (4, 11, 14, 21)
  • JOSEF KLÍČ – violoncella
  • LUBOŠ VONDRÁK – kytara, sbory, hlasy
  • LÁĎA ZÍTKA – foukací harmonika, valcha, žaba, perkuse, sbory, hlasy
  • PETRA ŠANY ŠANCLOVÁ – zpěv, sbory, autorka mandaly
  • BOREK NEDOROST – klávesy (filharmonický orchestr Borka Nedorosta - 17)

Nahráno: domácí studia – JAKUB ŠIMÁNĚ, duben 2022 – únor 2023; VÍT ROKYTA, ROSTISLAV KOPLÍK, prosinec 2022; BOREK NEDOROST, únor 2023
Zvuková a hudební režie: JAKUB ŠIMÁNĚ, duben 2022 – duben 2023
Editace: JAKUB ŠIMÁNĚ, SLÁVEK JANOUŠEK, 2022 – 2023
Mix: JAKUB ŠIMÁNĚ, březen 2023
Master: Studio MASOUND, MILOŠ MAKOVSKÝ, duben 2023
Foto: IVA HLADÍKOVÁ, listopad 2022
Grafická úprava: PETRA VOSLAŘOVÁ, ARTVO.cz, duben 2023
Vydal: P + © Slávek Janoušek, Agentura JAN, www.slavekjanousek.cz, 2023

Život je krátký
150,00 350,00 Výběr možností
0

Your Cart